وضعیت رایان گاسلینگ نامزد اسکار سینماگران

وضعیت: رایان گاسلینگ نامزد اسکار سینماگران ولنتاین رانندگی بازیگری غم انگیز بازیگران نامزدی سینمای رایانه

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی درخواست بازرسی از بازداشتگاه ها را داده ایم / ملاوردی

دستیار خاص رییس‌جمهور در امور حقوق شهروندی با اشاره به اینکه درخواست دیدار از بازداشتگاه‌ها را داده‌ایم، گفت: این درخواست در حال بررسی است ولی هنوز بازرسی انجام

درخواست بازرسی از بازداشتگاه ها را داده ایم / ملاوردی

ملاوردی : درخواست بازرسی از بازداشتگاه ها را داده ایم

عبارات مهم : دانشجویان

دستیار خاص رییس جمهور در امور حقوق شهروندی با اشاره به اینکه درخواست دیدار از بازداشتگاه ها را داده ایم، گفت: این درخواست در حال بررسی است ولی هنوز بازرسی انجام نشده است.

شهیندخت ملاوردی در گفت وگو با ایسنا، در خصوص ورود به پیگیری حقوق شهروندی در بازداشتگاه ها و بازداشت شدگان اعتراضات اخیر، اظهار کرد: ما به سهم خود تلاش کردیم که نگرانی خانواده های بازداشت شدگان که به ما بیان می کردند را به مسئولان ذیربط انتقال داده و انتظارات موجود را مطرح کنیم.

درخواست بازرسی از بازداشتگاه ها را داده ایم / ملاوردی

وی در پاسخ به این پرسش که آیا بازدیدی از بازداشتگاه ها هم داشته اید؟ افزود: ما این درخواست را دادیم که در حال بررسی است ولی هنوز بازرسی انجام نشده هست. فراکسیون امید مجلس شوراس اسلامی هم این درخواست را داشته ولی هنوز هم این دیدار انجام نشده است.

ملاوردی در پاسخ به این پرسش که با توجه به تاکید رییس جمهور بر آزادی دانشجویانی که نقشی در این اعتراضات نداشتند، شما چه اقدامی انجام دادید، خاطرنشان کرد: ما تقریبا مورد به مورد از طریق وزارت علوم و اطلاعات پیگیری کردیم. وزارت علوم نیز جداگانه پیگیر عنوان بود. تاکید رییس جمهور بر آزادی دانشجویان فرآیند آزادی دانشجویان مخصوصا دانشجویان دختر را سرعت بخشید و آن را در اولویت قرار داد. اتفاقات خیلی خوبی افتاده است و به سمت حال آزاد کردن همه دانشجویان پیش می رویم.

دستیار خاص رییس‌جمهور در امور حقوق شهروندی با اشاره به اینکه درخواست دیدار از بازداشتگاه‌ها را داده‌ایم، گفت: این درخواست در حال بررسی است ولی هنوز بازرسی انجام

دستیار خاص رییس جمهور در حقوق شهروندی همچنین راجع به لزوم تعامل دولت با سایر قوا جهت اجرای حقوق شهروندی، گفت: دولت اجرای منشور حقوق شهروندی را از خانواده خود شروع کرده است و پیگیری زیادی می کند که مفاد منشور حقوق شهروندی به درستی اجرا شود ولی بخش هایی از حقوق شهروندی مربوط به سایر دستگاه هاست و از سویی هم رییس جمهور مسئول اجرای قانون اساسی است که در قانون اساسی هم به حقوق ملت تصریح شده است است.

وی در آخر با بیان اینکه تعامل، هماهنگی و هم افزایی باید صورت بگیرد تا حقوق شهروندی در تمام دستگاه ها اجرایی شود، اظهار کرد: ما دنبال برقراری تعامل هستیم و ان شاءالله این تعامل فراهم می شود ولی باید ببینیم چه زمانی این تعامل برقرار می شود.

واژه های کلیدی: دانشجویان | رییس جمهور | حقوق شهروندی | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz