وضعیت رایان گاسلینگ نامزد اسکار سینماگران

وضعیت: رایان گاسلینگ نامزد اسکار سینماگران ولنتاین رانندگی بازیگری غم انگیز بازیگران نامزدی سینمای رایانه

گت بلاگز اخبار پزشکی سلامت داروی والزارتان را استعلام کنید

چندی پیش شرکت غذا و دارو طی اطلاعیه‌ای نسبت به جمع‌آوری داروی «والزارتان » از هفت شرکت دارویی در سطح کشور اقدام کرد و در این اطلاعیه اعلام کرده بود که ماده موثر

سلامت داروی والزارتان را استعلام کنید

سلامت داروی والزارتان را استعلام کنید

عبارات مهم : بازار

چندی پیش شرکت غذا و دارو طی اطلاعیه ای نسبت به جمع آوری داروی «والزارتان » از هفت شرکت دارویی در سطح کشور اقدام کرد و در این اطلاعیه اعلام کرده بود که ماده موثره مورد استفاده در ساخت این دارو، ناخالصی دارد.

به گزارش ایسنا ، هفته ای که گذشت داروی والزارتان تولیدی یک شرکت چندملیتی دارویی که داروی مرسوم جهت کنترل فشار خون است و به پیشگیری از نارسایی قلبی هم کمک می کند، به علت داشتن یک ماده شیمیایی در ماده اولیه که احتمال مبتلا شدن به بیماری در افراد مصرف کننده را زیاد کردن می دهد، از بازار 22 کشور دنیا ریکال شد. تاکنون این ریکال مختص 21 بازار اروپایی به علاوه بازار بحرین بوده هست، ولی ظاهرا طبق آنچه سخنگوی شرکت غذا و دارو امروز اعلام کرد، این ریکال به بازار دارویی کشور عزیزمان ایران هم رسیده است .

اگرچه عنوان ریکال دارو از سطح عرضه یا همان جمع آوری داروهای دارای مشکل، اتفاق جدیدی نیست و این قبیل موارد در همه جای دنیا وجود دارد ولی به اعتقاد بسیاری از افراد اقدام و اطلاع رسانی در رابطه با مصرف و یا جمع آوری بعضی از داروها باید خیلی سریعتر از طریق شرکت های مربوطه و رسانه ها انجام شود، آیا که بسیاری از افراد از روی بی اطلاعی احساس می کنند که نبود این دارو برایشان مسئله ایجاد می کند .

سلامت داروی والزارتان را استعلام کنید

داروی دیووان (Diovan) که با نام عمومی والزارتان (valsartan) نیز آشنا می شود، مانع از تنگ شدن عروق خونی شده است و در نتیجه فشار خون را کم کردن می دهد و موجب اصلاح گردش خون می شود. این دارو جهت درمان فشار خون بالا، در بزرگسالان و کودکان بالای شش سال استفاده می شود. والزارتان همچنین در شرایط ایست قلبی و جهت کم کردن خطر فوت بعد از یک حمله قلبی مصرف می شود.

همایون هاشمی، مدیر فراکسیون غذا و دارو مجلس، در تصویر العمل به جمع آوری داروی والزارتان در ۲۲ کشور دنیا، اذعان کرده بود: بعضی مواقع نگرانی هایی در پی انتشار اخباری در سطح جامعه ناشی از وقوع اتفاقاتی در سایر کشورها ایجاد شده است و گسترش می یابد، کما اینکه عامل نگرانی می تواند اطراف بروز آثارسوء در میدان مصرف دارویی ایجاد شده است باشد که به وسیله تعدادی از کشورها از بازار جمع آوری شده است است .

چندی پیش شرکت غذا و دارو طی اطلاعیه‌ای نسبت به جمع‌آوری داروی «والزارتان » از هفت شرکت دارویی در سطح کشور اقدام کرد و در این اطلاعیه اعلام کرده بود که ماده موثر

وی با اشاره به نگرانی های ایجادشده جهت مصرف کنندگان داروی والزارتان، ادامه داد:سازمان غذا و دارو به عنوان متولی پیگیری به این بخش باید در مورد اوضاع این دارو دقت نظر بیشتری داشته باشد و با وجود اینکه شرایط بازار داروی سایر کشورها نمی تواند ملاک عمل جهت جمع آوری یک دارو از بازار داخلی باشد، ولی در مورد دارو به این علت که به طور مستقیم با سلامت و روند درمان مردم ارتباط دارد، باید هر موضوعی که می تواند اسباب نگرانی آحاد ملت را فراهم کند، به طور جامع مورد بررسی قرار گیرد .

از مصرف کنندکنندگان داروی ” والزارتان” خواست به منظور کسب اطمینان زیاد باید به داروخانه ها مراجعه ونسبت به سالم بودن نوع دارو مصرفی خود مطمئن شوند.

مصطفی قائمی نیا، مدیر تحقیق وتوسعه معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز در این باره با بیان اینکه به تمام داروخانه های استان فارس ابلاغ شده است با مراجعه مصرف کنندگان دارو والسارتان آنان را نسبت به سالم بودن دارو مطلع و در صورت عدم تائید از سوی مسئول فنی داروخانه، این نوع دارو را تعویض کنند، تاکید کرد: جهت تعویض این دارو با داروی مورد تائید، مهم است بیماران از داروخانه هایی که قبلا داروی خود را از طریق نسخه تهیه کرده مراجعه تا مسئولان فنی داروخانه بتوانند به شکل رایگان دارو را تعویض و یا برگشت بدهند.

سلامت داروی والزارتان را استعلام کنید

وی تصریح کرد: بررسی منظم داروها و جمع آوری موارد ناسالم احتمالی از سطح عرضه، یک روند عادی در تامین سلامت دارویی است و در مورد داروی “والزارتان” نیز مصرف کنندگان می توانند بدون نگرانی، داروی خود را از داروخانه های سطح کشور، خریداری کنند.

مدیر تحقیق وتوسعه معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی شیراز دانشگاه افزود: براین اساس قرص ‎ های والزارتان که در تاریخ و سری ساخت مشخص شده است از سوی این شرکت تولید شده است است از داروخانه ها و دسترسی مردم در حال جمع آوری است.

چندی پیش شرکت غذا و دارو طی اطلاعیه‌ای نسبت به جمع‌آوری داروی «والزارتان » از هفت شرکت دارویی در سطح کشور اقدام کرد و در این اطلاعیه اعلام کرده بود که ماده موثر

قائمی نیا افزود: بیماران دلواپس نباشند افرادی که قبلا این نوع قرص را تهیه کرده اند می توانند داروی خود را جهت مطابقت زیاد به داروخانه ها برده و یا از دکتر خود در خصوص استفاده از داروی جایگزین مشورت بگیرند.

به گفته وی، در کشور عزیزمان ایران نیز ۱۷ شرکت تولیدکننده این دارو بررسی شدند که اغلب محصولات تولید داخل سالم بوده و تولیدات “والزارتان” هفت شرکت حکیم، جالینوس، ابوریحان، آوه سینا، پورسینا، عبیدی و داروپخش نیز با اطلاع رسانی انجام شده است به داروخانه ها، در حال جمع آوری است.

سلامت داروی والزارتان را استعلام کنید

مدیر تحقیق و توسعه معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی شیراز خاطرنشان کرد: شماره تماس گویای 1490 و یا 190 آماده پاسخگویی به سوالات دارویی شهروندان است.

به گزارش ایسنا، داروی والزارتان جهت درمان فشار خون بالا، در بزرگسالان و کودکان بالای 6 سال استفاده می شود.

واژه های کلیدی: بازار | سلامت | پزشکی | دارویی | استفاده | دانشگاه | داروخانه | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz